Vispārīgie reģistrācijas nosacījumi: Mājas (istabas) dzīvniekam ir obligāti jābūt čipētam. Mikročipēšanu veic veterinārārsts.Suni reģistrēt var:
- Pie veterinārārsta. Līdzi jāņem sava pase un suņa potēšanas pase. Šis ir maksas pakalpojums, jārēķinas ar aptuveni 7euro.
- Suņa reģistrāciju var veikt saimnieks pats mājaslapā www.ldc.gov.lv . Process nav sarežģīts. Ja esat kaut reizi reģistrējies kādā sociālajā tīklā, tiksiet galā arī ar šo uzdevumi. Ērti, jo nekur nav jābrauc un reģistrācijas maksa ir tikai 3,50euro.
- Var arī mājdzīvnieku Datu centrā reģistrēt pašvaldību klientu apklapošanas centros ja pašvaldībām ir noslēgts līgums ar Datu centru par šādu pakalpojumu. Šādā gadījumā īpašniekam jāuzrāda savu personu apliecinošu dokumentu un mājdzīvnieka (lolojumdzīvnieka) pasi. Nezinu, kā šis process notiek praksē un cik tas maksā, bet pieļauju, ka līdzīgi kā veterinārajās klīnikās.
Atcerieties – sunim obligāti jābūt reģistrētam:
- Pirms atsavināšanas (pārdošanas, dāvināšanas, atdošanas, utt);
- Ja uz laiku tas tiek izvests no valsts;
- Sasniedzot 6 mēnešu vecumu;
- Ja piedalās izstādēs
Un neliela piebilde no manis:
Kam tas viss vajadzīgs: Ja suns nav reģistrēts, tad viņa čipa numuru zināt tikai jūs un varbūt audzētājs. Ja notiek nelaime, piemēram, suns pazūd, tad, ja tas nav reģistrēts, viņa saimniekus atrast ir ļoti saražģīti. Otrkārt, šis ir labs instruments, kā atrast un sodīt tos cilvēk
Ivars Lielpēteris