Suņa reģistrēšana laiksaimniecības datu centrā.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Vispārīgie reģistrācijas nosacījumi: Mājas (istabas) dzīvniekam ir obligāti jābūt čipētam. Mikročipēšanu veic veterinārārsts.Suni reģistrēt var:

  1. Pie veterinārārsta. Līdzi jāņem sava pase un suņa potēšanas pase. Šis ir maksas pakalpojums, jārēķinas ar aptuveni 7euro.
  2. Suņa reģistrāciju var veikt saimnieks pats mājaslapā www.ldc.gov.lv . Process nav sarežģīts. Ja esat kaut reizi reģistrējies kādā sociālajā tīklā, tiksiet galā arī ar šo uzdevumi. Ērti, jo nekur nav jābrauc un reģistrācijas maksa ir tikai 3,50euro.
  3. Var arī mājdzīvnieku Datu centrā reģistrēt pašvaldību klientu apklapošanas centros ja pašvaldībām ir noslēgts līgums ar Datu centru par šādu pakalpojumu. Šādā gadījumā īpašniekam jāuzrāda savu personu apliecinošu dokumentu un mājdzīvnieka (lolojumdzīvnieka) pasi. Nezinu, kā šis process notiek praksē un cik tas maksā, bet pieļauju, ka līdzīgi kā veterinārajās klīnikās.

Atcerieties – sunim obligāti jābūt reģistrētam:

  1. Pirms atsavināšanas (pārdošanas, dāvināšanas, atdošanas, utt);
  2. Ja uz laiku tas tiek izvests no valsts;
  3. Sasniedzot 6 mēnešu vecumu;
  4. Ja piedalās izstādēs

Un neliela piebilde no manis:

Kam tas viss vajadzīgs: Ja suns nav reģistrēts, tad viņa čipa numuru zināt tikai jūs un varbūt audzētājs. Ja notiek nelaime, piemēram, suns pazūd, tad, ja tas nav reģistrēts, viņa saimniekus atrast ir ļoti saražģīti. Otrkārt, šis ir labs instruments, kā atrast un sodīt tos cilvēk

Ivars Lielpēteris

Saņem izglītojošus matreālus par suņiem e-pastā

0 0 votes
Raksta vērtējums
Subscribe
Notify of
guest
0 Komentāri
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Pieteikties rezervē uz pamata paklausības nodarbībām!

Jā, arī mēs izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu jūsu pieredzi, tāpēc lai mēs neiedzīvotos lielos naudas sodus apstiproniet, vai noraidiet sīkdatnes izmantošanu.