Kas ir audzētavu klepus!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Cilvēkus var iedalīt divās kategorijās. Vieni ir tie, kuri zina, kas ir audzētavas klepus, uzmanās, un šķībi skatās uz visiem suņiem, kuri ieklepojas, otri tie, kuri audzētavas klepu viņu nav dzirdējuši vispār.
Play Video

Kas ir audzētavas klepus?

Audzētavas klepus ir ārkārtīgi lipīga aukšējo elpceļu slimība, kas ir akūta un sākās pēkšņi, un paraksti raksturīga ir jauniem suņiem, kuri apmeklē dažādus publiskus suņu pasākumus (izstādes, suņu skolu utt).

Audzētavas klepus izpaužās kā ļoti netipisks klepus, kuru nereti var sajaukt ar vemšanu vai aizrīšanos. Tas parasti notiek pēkšni, negaidīti, bez nekādiem priekšvēstnešiem, suns sāk klepot. Klepus ir ļoti smags, nestājās. Jo ilgāk suns klepo, jo vairāk viņš samocās.

Inkubācijas periods audzētavas klepum ir 5-10 dienas.

Kudzētavas klepus parasti izskatās briesmīgāks nekā viņš patiesība ir bīstams, jo viņš skar tikai aukšējos elpceļus, un tur notiek šis iekaisums, kurš rada milzīgu kairinājumu., un suns domā, ka viņš izdabūs no sevis šo kairinājumu izklepojot. Un jo vairāk viņš klepo, jo vairāk viņš sakairina šos elpceļus, un līdz ar to viņam vieglāk nemaz nepaliek. Bet, viņš ārkārtīgi reti pāriet pneimonijās, vai kādās citās koplikācijās.

Kā rīkoties, ja suns sāk klepot?

Ja suns klepo, bet viņš ļoti labi jūtās, ir aktīvs, dzīvespriecīgs, apēd savu porciju, viņš grib iet staigāt, tad visdrīzāk var neuztraukties un var dienu, divas pagaidīt. Klepum vajadzētu pāriet 10-14 dienu laikā. Ja klepus kļūst ar vien stiprāks, suns ir depresīvs, nelaimīgs, izvemj apēsto porciju, tad ir jāiet pie daktera.

Svarīgi!

Ja suns ir sācis klepot, tad lūdzu neejiet ne uz kādiem publiskiem suņu pasākumiem!

Kā sunim palīdzēt?

Vienīgais veids, kā sunim var palīdzēt preventīvi ir vakcinācija. Vakcinēt suni vajag reizi gadā, un vakcīnu pilina degunā.

Ja suns ir saslimis, tad var doties uz veterināraptieku. Ir pieejami bezrecepšu medikamenti klepus mīkstināšanai. Nevaram apgalvot, ka viņi ļoti palīdz, bet vismaz ir apziņa, ka Tu kaut ko dod. Un divas nedēļas obligāti jāsēž pašizolācijā!

Nobeigums.

Visiem šiem vīrusiem ir viena nelaime, ar viņiem var aplipināt citus kādas divas dienas pirms parādās klīniskās pazīmes. Audzētavas klepum nav sezonalitātes, viņam ļoti patīk tās vietas, kur apgrozās liels daudzums suņu, tāpēc ja jūs ar savu suni apmeklējat publiskas vietas (izstādes, suņu skolu utt) mūsu ieteikums ir vakcinēt vismaz jaunus suņus. Tas noteikti ir lētāk, nekā sīrupu iepirkšana, un vizīte pie veterinārārsta.

Saņem izglītojošus matreālus par suņiem e-pastā

5 1 vote
Raksta vērtējums
Subscribe
Notify of
guest
0 Komentāri
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Pieteikties rezervē uz pamata paklausības nodarbībām!

Jā, arī mēs izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu jūsu pieredzi, tāpēc lai mēs neiedzīvotos lielos naudas sodus apstiproniet, vai noraidiet sīkdatnes izmantošanu.