fbpx

Kā sunim iemācīt savas dabiskās vajadzības nokārtot ārā!


Esmu ievērojis, ka suņu īpašniekus interesējošie jautājumi diezgan bieži mēdz atkārtoties. Tāpēc turpmāk piedāvāšu nelielus video stāstus ar atbildēm uz biežāk sastopamajiem jautājumiem. Pirmais- Kā iemācīt sunim savas dabīgās vajadzības nokārtot ārā.“Podiņmācība” ir pirmā lieta, kas jaunajiem suņu saimniekiem ir jāiemāca saviem suņiem, tāpēc ir svarīgi to darīt pareizi, lai pirmais iespaids par mācīšanos sunim nav negatīvs.

Lai kucēnam iemācītu nokārtoties ārā jāpieturās pie trīs punktiem.

  1. Nekad nesodiet suni par to, ka viņš ir nokārtojies iekšā. Tādā veidā jūs viņam nevis nenokārtoties iekšā, bet gan baidīsies nokārtoties jūsu klātbūtnē.
  2. Nemāciet kucēnam nokārtoties uz paklājiņiem! Suns iemācās nokārtoties ārā ne tikai tāpēc ka jūs tā gribat. Viņam arī smird! Bet ja jūs maciet, slavējiet un dodiet kārumus par to, ka viņi nokārtojas uz paklājiņiem, viņie šī nepatika var neizveidoties, līdz ar to būs lielas problēmas ar iemācīšanu nokārtoties ārā.
  3. Izejot ārā kucēnam ir ļoti daudz jaunu iespaidu. Nereti gadās, ka viņi par nokārtošanos vienkārši aizmirst. Lia tā nebūtu, izejot ārā, nekur tālu neejot apstājieties un gaidiet līdz kucēns nokārtojas, un tikai tad ejiet staigāt. Ja tā darīsiet vienmēr, kucēns ātri sapratīs, lai tiktu kaut kur staigāt ātri jānokārtojas.

Abonēt
Paziņot par
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments